ÖZEL SARIKAYA KİŞİSEL GELİŞİM KURSU

 • Nejdet Verir

  2019-11-07 11:53:59

  Hey gidi günler hey. Oğlum Tamer ile beraber aslında büyük bir başarı hikayesi yaşadık Sarıkaya Eğitim Kurumları sayesinde. Orta halli bir kolej öğrencisiydi. Teog da başarı için çalışma dinamizmini geliştirmek güçlendirmek gerekiyordu. Yapabilirimi gerçekleştirmek. Ve bunu hep beraber başardık. Az kitaplar havalarda uçmadı, az gecelemedik Çiğdem de. Bu yaşta, oğlumla aynı sınıfta ders çalıştık. Birbirimizi daha iyi anladık. Aynı dilden konuşmaya başladık. Ve emin olun o sonucu gördüğümüzde yaşadığımız mutluluk her şeye değerdi. O günlerden aldığı çalışma azmiyle saint joseph de yolumuza devam ediyoruz. Herşey için çok teşekkürler. Bu arada o günlerden edindiğimiz sadece çalışma disiplini değil. Çok güzel arkadaşlıklar kurdu oğlum. Emirhan ile onların deyimiyle kanki oldular. Öğretmenleri ile maçda yapabileceğini öğrendi. Ve ilişkisinin sadece ders çerçevesinde olmayacağınıda.

 • Beyza Allahverdi

  2019-11-07 11:53:33

  Nereden yazmaya başlasam diye düşünürken yanımda bir ses beliriverdi:”Çok özledim Çiğdem Hocayı.” Evet geçen sene koca bir yılını onlarla geçiren kızımdan duymaya alışkın olduğum bir sesleniş tekrar geldi kulağıma. Her seferinde koşarak ve mutlulukla dersaneye giden kuzum. Biz ve Zeynep aradığımız çok şeti hatta fazlasını bulduk orada. Disiplin,kontrol,güleryüzlü ve ilgili öğretmenler(bence çocuklar onları arkadaş ve dostları olarak görüyor:))her çocuğun seviyesine ve karakterine uygun eğitim ve yaklaşım,biraz da bizlerin katkısıyla sonuç mükemmel oluyor tabii ki.Şimdi bu formülün her çocukta tutmayabileceğini düşünüyor olabilirsiniz ama ikinci çocuğumun da Sarıkaya Eğitim Kurumlarına koşarak gitmesi ve aynı başarıların tekrarlanması ellerindeki sihirli deyneği çok iyi kullandıklarının kanıtı.Ben ve eşim bu zorlu süreçte çocuklarımızın yollarını aydınlattıkları,onları mutlu ettikleri,başarılarını pekiştirdikleri ve onlara sıcacık güven dolu bir ortam verdikleri için çok teşekkür ediyoruz.İyi ki varsınız ve iyi ki yolumuz sizlerle kesişmiş.Ayrıca dostluğunuz için de minnettarız sizlere.Bu arada unutmadan Teog macerasından istediğimiz gibi çıktık.Sırada üniversite sınavı var.Bizden bu kadar kolay kurtulmak yok:))

 • Berna Özdemir

  2019-11-07 11:53:02

  Oğlum Baran Alp Özdemir , 6 yaşından itibaren özel bir kolejde okudu ancak ne yazık ki kolejin başarısının tamamen veli başarısı kaynakli olduğunu , yani okulun hazır ogrencilere yoğunlaşıp diğerlerini ekarte ettigini yoğun iş tempom ve 2 çocuk vb nedenlerle gec fark ettim ..Size geldigimizde , 7. sınıfın mayıs ayıydı ve Üskudar Amerikan Koleji’ni çok istiyorduk ancak okuldan aldığım yanıt oğlumun o okulu kazanmasının mümkün olmadığı yönündeydi.(Oğlum 392.5 puan aldı ve 1 soru ile olamadı kıl payı kaçırdı ama ramak kalmıştı !!!) Siz bize guvendiniz ve sayenizde inanılmaz yol kat ettik . Geriye dönüp baktığımda ogluma kattiginiz akademik ve manevi değerlerin inanılmaz olduğunu şimdi çok daha iyi anlıyorum ..Başarılı olmanın ayrıcalık olduğunu fark ettim diyen bir çocuk vardı karşımda artık ..Verdiğiniz akademik başarının yanısıra manevi duygularin ( özgüven , başarılı olma hazzı vb ) değeri paha biçilemez . Haftaiçi ve haftasonu yoğun ders programlarına her zaman isteyerek, severek gitti oğlum. Başarınızın temelini karşılıklı sevgi ve güven oluşturuyor bence . Ekibinize ve size verdiğiniz emek , gösterdiğiniz özveri için çok teşekkürler. Varolun.

 • Meriç İkiz

  2019-11-07 11:51:21

  Ben altıncı, yedinci ve sekizinci sınıf senelerimi bu dershanede geçirdim. İyi ki de geçirmişim. Eğitimde temel çok önemlidir. Çiğdem hoca benim temel bilgileri almamı sağladı. Eğer temelim bu kadar sağlam olmasaydı son sene bu kadar rahat kafayla sınavlara girip çıkacağımı hiç sanmıyorum açıkçası. Veya bütün arkadaşlarım kalın test kitaplarını bitirirken ben hem ders çalışıp hem sosyal aktivitelere zaman ayıramazdım. Sadece 8.sınıfta çalışan arkadaşlarım benden çok çalışmalarına rağmen doğru düzgün bir yere giremediler. Çiğdem hoca temeli iyi atmanın yanında bütün sene moralimi, mutluluğumu, rahatlığımı ve özgüvenimi en yüksek seviyede tuttuğu için de değer biçilemez bir hocadır. Her öğrenciye onun anlayacağı şekilde farklı yöntemlerle dersi anlatması olsun, her öğrenciye ihtiyacına göre günlük ödev vermesi ve her gün takip etmesi, günü gününe çalışmaya verdiği önem olsun, gerektiğinde gece bile ders vermesi… Burada, küçük bir yorumda her şeyi anlatmak imkansız. Diğer hocaların emeğini göz ardı etmemek lazım. Gece gece eve gitmek varken bizimle uğraştılar, her yanlışımız önemliydi bir yanlış bile öğrenilmeden geçilemezdi. Düşünüyorum da ben olsam yapmazdım. Bu dershane bana dersleri sevdirtti, eğlenerek öğrenmenin mümkün olabileceğini ve aslında her dersin çok kolay ve eğlenceli olduğunu her şeyin test olmadığını da öğretti, konunun özünü iyice kavramak lazım. Bu dershanenin bana kazandırdığı arkadaşlıkları da bir daha çok kolay edinebileceğimi düşünmüyorum. Bu dershanenin öğrencileri olarak dershanede fazlasıyla eğlenebiliyor ve ev yerine dershaneye gitmeyi tercih ediyorduk. Ben şu an Robert College öğrencisiyim ve en iyilerin arasında bile farkımı sezebiliyorum. Umarım herkes bu yolculukta benim kadar şanslı olur. Bu yollardan geçecek olan tüm öğrencilere en içten başarı dileklerimi sunuyorum. Her ay dershaneyi ziyaret edip işlerin nasıl yürüdüğüne bakıyorum. Çünkü o yeri ikinci evim olarak görüyorum. Çiğdem hocam ve diğer bütün hocalara bana kazandırdıkları değerler için teşekkür ediyorum ve diğer öğrencilerin de kazanmasını ümit ediyorum. Çok uzun yazmayayım dedim olmadı maalesef. (ufak bir not: ilk yazdığım yorum talihsiz bir şekilde yanlış yere basmamla silindiği için ikinci kere yazdım. Öncekinin iki katı oldu, üçüncü kere yazacak olsam kim bilir daha neler yazarım.) Pek yakında kendi fotoğrafımı da mezunlar arasında görmek istiyorum. Umarım benimki en büyük olur.

 • Aytek Dağıstanlı

  2019-11-07 11:50:48

  Çiğdem hoca 2008-2009 yıllarında girdiğim sbs sınavı adına bir şeyler öğrenmiş olduğum yegane hocam. Bunca yıl sonra hala bana edindirdiği kazanımların farkına varmaya devam ediyorum. Derslerdeki birikimi öğretme yeteneği ve disiplini bir yana benim için çiğdem hocanın farkı bana kazandırdığı insanlık değeridir. 5 yıl önce bu eğitim merkezinde kazandığım deneyimler hala işime yarar ve orada edindiğim arkadaşlar hala yanımdadır. Bunca senedir aramızda konuşup bir türlü ziyaretine gitmedik çiğdem hocanın. Yuzsuzlugumuzun farkında ve pişmanız yarın ygs geçsin haftasonuna rezervasyonumuzu yaptırıyoruz

 • Kaan Can Yılmaz

  2019-11-07 11:50:21

  yorumları görünce bende birşeyler yazmak istedim.insanlar genelde zorla çalıştırıldığı çocukluk günlerini pek hatırlamak istemez.kabul ediyorum çok parlak bir öğrenci değildim ama sayenizde şuan hayalimdeki mesleğe ulaşacak okullara sizler sayesinde vardım.bana katlandığı için özellikle Mehmet hocama teşekkürler..ataşehir de hayırlı olsun..tüm hocalarıma selam

 • Neşe

  2019-11-07 11:49:57

  yıllardır süren zorlu bir sınav maratonunda en büyük desteğim oldunuz.hayellerim sizinle gerçek oldu..sınavlar bitsin yanınızdayım..sizleri çok özledim gökçe eker kabataş lisesi-

 • Pınar Çelik

  2019-11-07 11:49:25

  3 sene boyunca her haftasonumu geçirdigim dersanem benim icin artik hayatimin gunluk bir parcasi haline gelmisti. Hocalar ve dersler o kadar sicak bir ortamda isleniyordu ki dersaneden cok bir aile ortami vardi. Bu uc senenin sonunda cigdem hocamin benim hayatima etkisi cok buyuk oldu. Sadece dersler de degil ozel hayatta da surekli iletisim halindeydik. Bu uzun suren maratonun sonunda cigdem hocam benim icin bir abla gibi oldu. Evet cok calistik cok zorlandik ama bunlarin hicbirini isteksiz yapmadik. Dersanede cigdem hoca ve tabiki diger hocalar morallerimizi yuksek tutmak icin bircok sey yaptilar. Gerek bizi sinemaya goturduler gerek yaz kamplarina sorf kurslarina. Orda gecirdigim üç sene bana sadece derslerim icin altyapı saglamadı, cok iyi arkadaslara sahip oldum ve çok kulturlu çok bilgili çok iyi insanlarla tanıştım.

 • Lara Karadeniz

  2019-11-07 11:48:51

  Çiğdem Hocamız tatlı diliyle, optimistliğiyle ve ne zaman olursa olsun yardımını esgirgemeyerek bizi en zorlu senelerimizde hep motive etti. Başarımda çok büyük payı olan fen ve mat Hocama teşekkür ederim.

 • Elfinur Alkan

  2019-11-07 11:48:25

  Sarıkaya Eğitim sayesinde düzenli çalışmayı ve bu şekilde çalışarak da konuları kolayca kavramayı öğrendim. Bu yüzden Fen Lisesi’nde hayatım çok rahat, çok başarılı ve çok keyifli geçiyor. Bana emeği geçen tüm öğretmenlerime çok teşekkür ederim.

 • Ömer Sönmez

  2019-11-07 11:47:56

  Çiğdem Hoca, Mehmet Hoca ve grubunun özverili çalışmalarıyla hedefime ulaştım. Onlara çok teşekkür ediyorum ve saygılarımı sunuyorum.

 • Begüm Şirin

  2019-11-07 11:47:30

  Çiğdem Hoca’ma çok şey borçluyum. Ondan öğrendiklerim sadece sınavda işe yaramadı, aynı zamanda bütün lise hayatımda da yardımcı oldu. Hem çok iyi bir öğretmen hem de çok iyi bir insan. Hem çok çalışkan hem de çok çalıştıran biri. Ama Çiğdem Hoca ile disiplin bile zevkli. Her şey için tekrar teşekkürler.

 • Buse Saltadal

  2019-11-07 11:47:01

  o Benim için çok zorlu geçen lise sınavlarına hazırlık dönemlerinde en büyük destekçilerimden biri tabi ki çiğdem hocamdı.Hepimizin maksimum başarısını hedeflerdi hep.Bazen hepimizi zorlardı, bazen tenefüslerimizi kısardı ama hepsi bizim başarımız içindi ve sınava girip hedeflediğim puana ulaşıp hayalini kurduğum bir okula yerleşince çiğdem hocamın bu tutumunu daha iyi anladım.Her denemeden , her ödev olan testten sonra mutlaka yapılamayan sorular için ona gelmemizi isterdi. O bizim için dersten sonra kalıp bu soruları cevaplardı.Bazen biz biran önce eve gitmek için sorularımızın olmadığını söylesek bile o bizim bakışımızdan anlar ve bizi yakalardı . İyi ki Çiğdem hocamla çalışma imkanını yakaladım çünkü kendisinin benim eğitim hayatımdaki rolü çok büyüktür.Liseye gireli 4 sene oldu ve sonuncu seneme başlamak üzereyim ve hala her fırsatını bulduğumda kendisini ziyarete giderim çünkü çiğdem hocamı görmek benim kendime olan güvenimi güçlendirmem için yeterli.Her şey için emeğiniz için çok teşekkürler çiğdem hocam. Buse Saltadal

 • Pırıl Dobrucalı

  2019-11-07 11:46:23

  Cigdem Hoca cidden cok iyi ogretir. Hem de her seyi: Fizik, geometri, matematik.kimya.! Cigdem Hoca’nın konu anlatımları, odevleri, bize olan destegi ve anlayisi olmasaydi simdiki lisemde olamazdım. Cok tesekkur ediyorum size!

 • İdil Kaynak

  2019-11-07 11:45:54

  Çiğdem Hoca’yı 4 yıldır tanıyorum, bu bahsedeceğim 4 yıl da -özellikle benim dönemimdekiler için- önemli yıllardı. Çünkü daha 11 yaşından itibaren SBS’ye hazırlanmaya başlamıştık ve bu bir geçiş süreciydi.Benim bu süre zarfı içinde onun öğrencisi olmam büyük şanstı çünkü Çiğdem Hoca çok iyi bir öğretmen olmanın yanı sıra aynı zamanda bir abla olan nadir insanlardandır. Herkes bir şekilde öğretmen olabilir ama herkes öğrenci psikolojisini, yorgunluğunu anlamayabilir. Bizim nasıl bir ruh halinde olduğumuzu gözümüzden anlardı. Bunun yanı sıra bizim hep en iyi olmamız için çabalardı, bir şeyi anlayana kadar sonsuz kez anlatırdı. Onun o renkli kişiliğini çok seviyorum ve benim için her zaman bir öğretmenden daha fazlası olacak, iyi ki varsınız hocaam!

 • Zeynep Allahverdi

  2019-11-07 11:45:18

  Severek çalıştığım,koşarak gittiğim dershanem.Tüm yıl boyunca adım adım öğreten öğretmenlerim ve çözdüğüm testler.Güzel anılarımızın kaynağı ikinci yuvam.Bana yol gösteren öğretmenlerim ve yoldaşlık eden arkadaşlarım .Aslında bana ailem ve kardeşlerim olarak hissettirdiler kendilerini.Hocalarımın sıcak ve ilgili yaklaşımları,güleryüzlü tavırları.bizlere birer yol gösterici oldular.sadece derslerimizde değil sıkıntılı zamanlarımızda da. Bizim ruh halimizi anlayıp bizler için çabalayan tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

 • Gizem Günday

  2019-11-07 11:44:49

  Ben Çiğdem hoca ve diğer öğretmenlerimle 8. sınıfta tanıştım ve iyi ki de tanışmışım. Şu an onlar sayesinde hedefim olan okulu kazandım ve en önemlisi artık sınavlarda kendime güveniyorum. Bizimle ilgilenen, anlamadığımız konuyu çok güzel bir şekilde anlatan ve motivasyonumuzu en yüksekte tutmaya çalışan öğretmenlerimiz olduğu için çok şanslıydık. Başta Çiğdem ve Mehmet hoca olmak üzere tüm öğretmenlerime çok teşekkür ederim. İyi ki Sarıkaya eğitime gelmişim. -En kısa zamanda ziyaretinize gelmek isterim.:)

 • Selin Özsoy

  2019-11-07 11:44:18

  Sarıkaya Eğitim benim için Çiğdem ve Mehmet hocayla 6. sınıfta başlayıp 8. sınıfın sonuna kadar uzanan bir yolculuk oldu. Bu seneler içerisinde sadece iyi bir eğitim almadım, çok iyi arkadaşlıklar da edindim. Sarıkaya Eğitim benim bu seneler içerisinde ikinci evim oldu. Çiğdem Hoca başta olmak üzere bütün öğretmenlerim hep benim yanımda oldu. Şu anda Alman Lisesi’nde olmamı dersanemden aldığım planlı çalışma sistemine borçluyum. 6. sınıfta başlamam temelimin iyi olmasını sağladı. Teog senemde hep bana destek olan Çiğdem Hoca’ma ne kadar teşekkür etsem azdır. İyi bir temelin yanı sıra, kendimden hiç şüphe etmememi sağlayan ve yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen bütün öğretmenlerime sonsuz teşekkür ediyorum. Aslında buraya yorum yazmak benim için çok zor oldu. Yaşadığım o kadar çok güzel anı var ki şu satırlara hangisini sığdıracağıma karar veremedim. Fırsat bulduğum zamanlarda Sarıkaya Eğitim’i ziyarete gelip öğretmenlerimi görmek benim için her zaman büyük bir keyif olacak.

 • Öykü Erşahin

  2019-11-07 11:43:47

  Aslında bu yazıyı daha önce yazmam gerekiyordu çünkü Teog’a gireli 2 sene oldu. Ben de bu dershaneye geç başlayanlardanım. Birinci Teog’ta istediğim sonucu çıkaramayınca büyük bir paniğe kapılmıştım ne şanslıyım ki çareyi aslında eskiden beri bildiğim Çiğdem-Mehmet Sarıkaya Eğitim Danışmalık’ta buldum. Aralık başı gibi başladım bu dershaneye. Diğer arkadaşlarıma göre gerideydim ama çok sevdiğim hocalarımdan aldığım nitelikli eğitim sayesinde bu farkı kısa zamanda kapattım. Çok güzel zamanlarım geçti bu dershanede. Hiçbir zaman zorla, istemeyerek gitmedim, çünkü burası bana ev ortamını yaşattı. Şu an Saint-Joseph’teyim ve bu başarımda belki de etkisi en çok olan Çiğdem ve Mehmet Hoca’ya minnettarım. Benim için çok değerliler. Hiç bir zaman pişman olmadım bu dershaneye gittiğime, çünkü benim gözümde burası sadece sınava hazırlayan bir yer olmadı. Bu dershanedeki bu sıcak aile ortamı beni olgunlaştırdı, daha kültürlü ve donanımlı bir insan olmamı sağladı. Bunları yazarken ne kadar özlediğimi birkez daha farkettim, en kısa zamanda ziyarete gidicem

 • Rüya Pakkan

  2019-11-06 22:28:07

  8. sınıfta bu dershaneye başladığım için altyapım yoktu. Sınıfımdakilerin hepsi nisan-mayısta veya daha önce başlamışken ben haziranın sonunda başlamıştım. Zaten sınıfımda kalan herkes birbirini yıllardır tanıyorlardı. Başta bunlar beni endşelendirmişti, zaten bütün yaz sandalyede boş boş oturmuştum, arkadaş edinmeye çalışmamıştım bile. Ancak okul yılı başladığında insanların ne kadar sıcakkanlı olduğunu anladım. Hocalarım beni altyapısı olanlarla yakın seviyeye getirdiler. Yazın başında işkence gibi olan dershaneye artık mutlulukla gidiyordum. 7. sınıftayken hedefim çok düşüktü ama bu dershane hedefimi yükseltmemi sağladı. Zaten dershaneye gitmek istemiyordum ama iyiki gitmişim. Gittiğime hiç pişman olmadım. (çünkü şuan robert koleji’deyim)Karşıya taşındığım için şuana kadar hiç ziyaret edemesem de en kısa zamanda edicem

 • Tansel Özen

  2019-11-06 22:24:01

  8. sınıfta teog telaşıyla başladım bu dershaneye ve keşke daha önceden başlasaymışım dediğimde oldu.Hocaları birbirinden ilgili bütün sene boyunca evimden daha çok zaman geçirdiğim ve ailem gibi benimsediğim bir ortamdı hiç yabancılık çekmedim evim gibiydi resmen.Çiğdem ve Mehmet hoca herkesin üstüne teker teker düştüler,çok emek verdiler.1 sene çalışmamla St. Benoit’e girdim ki ben çok çok çalışan bir öğrencide olmadım hiç ,hem derslere hemde sosyal hayatıma zaman ayırabildim şunu da biliyorum ki daha önceden başlayıp temelimi sağlamlaştırsaydım daha iyi bir yeri de kazanabilirdim.Çiğdem ve Mehmet hocanın elinden geçipde kötü bir yer kazanılabileceğini sanmıyorum hiç. Keşke başka bir yere gitseydim dediğim olmadı çok memnun kaldım.Benim hayatımda unutmayacağım ve bana çok şey kazandıran hocalarla birlikte çalıştım.Çiğdem hocanında özellikle çok katkısı oldu.Zaman buldukça ziyarete giderim,evet baya hayırlı bir öğrenciyim

- Hakaret, şiddet içerikli yorumlar yayınlanmayacaktır.